Szentmisék

• Szentmisék magyar nyelven (más nyelveken: Mise lehetőségek római templomokban)

A Rómába érkező zarándokcsoportok a nagyobb pápai bazilikákon túl előszeretettel keresik fel a város nevesebb, vagy a híresebb szentek ereklyéit őrző templomokat, ahol akár szentmise keretében is hálát adhatnak és magasztalhatják az Urat a város dicső mártírjaiért. A recepciónk örömmel segít a templomokkal való kapcsolatfelvételben, a szentmise időpontok egyeztetésében. Amennyiben erre igény merül fel, kérjük, forduljanak hozzánk bizalommal!

• Rendszeres magyar szentmisék:

Olaszországi Katolikus Missziós Központ
Via del Casaletto, 481. 00151 ROMA (RM)
Email: hungarian.mission.italy@gmail.com
Tel.+39 06 68.42.620
Lelkész: Dr. Németh Norbert rektor

Az olaszországi magyar lelkészségnek köszönhetően rendszeresen vannak magyar misék is a városban, amelyeken bárki részt vehet:

– minden kedden reggel 8:15 órakor: Szent Péter Bazilika altemplomában, a Magyarok Nagyasszonya kápolnában

– minden hónap utolsó vasárnapján 11 órakor: a Santo Stefano Rotondo bazilikában a római magyar közösség szentmiséje

– a zarandokházban gyakran vannak magyar nyelvű szentmisék is, ennek pontos indőpontjáról a recepción lehet tájékoztatást kérni

További információ: szih@katolikus.hu vagy segreteria@katolikus.hu

2023.02.20.